Kiedy przesadzać drzewa ?

Najlepszą porą na te prace ogrodnicze jest wczesna wiosna albo późna jesień. Jednak co zrobić, gdy reorganizacja naszego ogrodu zmusza nas do zrobienia tej czynności latem?

Postarajmy się aby nasze drzewko lub krzew jak najmniej ucierpiało. Dlatego przygotujmy się do tego zabiegu kilka dni przeniesieniem rośliny.

Najpierw obficie je podlewamy. Szykujemy dół w którym posadzimy roślinę. Musi być głębszy i większy od systemu korzeniowego drzewa lub krzewu. Glebę na dnie dołu mieszamy delikatnie z ziemią ogrodniczą lub kompostem. Można też podsypać nawozem z potasem aby pobudzić do wzrostu system korzeniowy przesadzanej rośliny.

Gdy jesteśmy gotowi to wykopujemy roślinę i szybko przenosimy w nowe miejsce.

System korzeniowy zasypujemy przygotowaną wcześniej ziemią i bardzo obficie podlewamy aby usunąć jak najwięcej powietrza  z dołu, w którym wsadzamy roślinę oraz aby ziemia zagęściła się między korzeniami.

Podlewamy ziemię wodą z węża ogrodowego. To pozwoli nam zapewnić sobie odpowiednią ilość wody. W następnych dniach podlewamy często i obficie. Tak przez kilka dni. A później możemy cieszyć się rośliną w nowo rozplanowanej części ogrodu.

Zobacz także