Upalne lato – prace w ogrodzie

W upalne lato, pielęgnacja ogrodu jest istotna, aby rośliny mogły przetrwać wysokie temperatury i suszę. Oto kilka wskazówek dotyczących ogrodowych prac pielęgnacyjnych w tym okresie:

Nawadnianie

Regularne podlewanie jest kluczowe dla utrzymania zdrowych roślin w upalne dni. Skoncentruj się na podlewaniu wcześnie rano lub późnym wieczorem, aby minimalizować parowanie wody. Unikaj podlewania w środku dnia, gdy słońce jest najgorętsze. Zwróć szczególną uwagę na rośliny w doniczkach i te, które wymagają większej ilości wilgoci.

Przycinanie roślin

W przypadku roślin kwitnących, które zakwitły już wcześniej w sezonie, przycinanie może być konieczne. Usuń przekwitłe kwiaty i obumarłe pędy, aby zachęcić rośliny do ponownego kwitnienia. Jednak nie przycinaj zbyt dużo, aby nie narażać roślin na dodatkowy stres.

Chroń rośliny przed szkodnikami

Wysokie temperatury sprzyjają rozmnażaniu się szkodników, takich jak mszyce i przędziorki. Regularnie sprawdzaj rośliny pod kątem oznak ich obecności. Jeśli zauważysz szkodniki, można zastosować odpowiednie środki ochrony roślin.

Zobacz także