MARZEC: PRACE W OGRODZIE

Prace w ogrodzie w marcu będą różnić się w zależności od lokalizacji i warunków pogodowych. Niemniej jednak, w marcu można wykonać w ogrodzie:

PRZYCINANIE DRZEW I KRZEWÓW:

W marcu, przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, warto przyciąć drzewa i krzewy, usuwając suche i uszkodzone gałęzie oraz nadając im odpowiedni kształt.

NAWOŻENIE ROŚLIN:

W marcu, kiedy rośliny zaczynają się budzić do życia, warto zastosować nawóz, aby zapewnić im odpowiednią ilość składników odżywczych i pomóc w ich wzroście.

PRACE ZWIĄZANE Z GLEBĄ:

Marzec to dobry czas na przygotowanie gleby do sezonu wegetacyjnego. Można wykopać grządki, wzbogacić glebę w nawozy organiczne lub kompost, a także usunąć chwasty.

SADZENIE WCZESNYCH ROŚLIN:

W marcu można sadzić w ogrodzie wczesne rośliny, takie jak cebule, szpinak, sałatę czy rzeżuchę.

PRACE PORZĄDKOWE:

Marzec to dobry czas na wykonanie różnych prac porządkowych w ogrodzie, takich jak usuwanie liści, gałęzi i innych odpadków, czyszczenie doniczek i narzędzi ogrodowych, a także odkażanie ich przed sezonem.

Pamiętaj, że prace w ogrodzie w marcu mogą się różnić w zależności od warunków pogodowych. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac związanych z ogrodem, zawsze warto zasięgnąć porady zaufanego ogrodnika.

Zadzwoń do nas, aby umówić się na usługę ogrodniczą.

Zobacz także