Ogrodowy maj – co robimy?

W maju jest wiele prac do wykonania w ogrodzie. Oto kilka z nich:

  1. Sadzenie roślin: W maju jest dobry czas, aby sadzić większość roślin ogrodowych. Możesz posadzić warzywa, kwiaty, drzewa i krzewy. Upewnij się, że gleba jest dobrze nawodniona i dobrze przygotowana przed sadzeniem.
  2. Nawożenie: W maju, rośliny zaczynają intensywnie rosnąć, a więc potrzebują dodatkowej dawki składników odżywczych. Zastosuj nawóz ogrodowy, który zawiera azot, fosfor i potas, aby wspomóc wzrost i kwitnienie.
  3. Podlewanie: W maju często zaczyna brakować wody w glebie. Dlatego ważne jest, aby regularnie podlewać rośliny, zwłaszcza te, które wymagają dużej ilości wody, takie jak warzywa i rośliny kwitnące.
  4. Pielenie: Wraz z rosnącymi roślinami, rosna również chwasty. Regularne pielenie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się chwastów i ułatwi wzrost roślinom ogrodowym.
  5. Przycinanie: W maju większość roślin zaczyna intensywnie rosnąć. Przycinanie pomoże utrzymać rośliny w odpowiedniej formie i zachęcić do kwitnienia.
  6. Ochrona przed szkodnikami i chorobami: W maju wiele szkodników i chorób zaczyna atakować rośliny ogrodowe. Regularne kontrolowanie roślin i stosowanie środków ochrony roślin pomoże zapobiec uszkodzeniom.
  7. Regularne czyszczenie i pielęgnacja ogrodu: W maju ważne jest, aby regularnie usuwać liście, gałęzie i inne zanieczyszczenia z ogrodu. To pozwoli uniknąć rozprzestrzeniania się chorób i szkodników oraz zachować ładny wygląd ogrodu.

Zobacz także